Nasza historia

Początki firmy sięgają roku 2006, kiedy w Borówcu pod Poznaniem założona została rodzinna hodowla karpi KOI. Jest to obecnie nie tylko największa hodowla tych ryb w Polsce, ale także sklep oferujący szeroki asortyment produktów do oczka wodnego.

Po sukcesie hodowli pojawił się pomysł stworzenia sklepu, który będzie specjalizował się w zwierzętach domowych. W 2009 roku powstał sklep internetowy ZOOartykuly.pl, zaś pierwszy stacjonarny sklep pod tym szyldem został otwarty już rok później przy ulicy Chwiałkowskiego w Poznaniu.

Kolejne lata charakteryzowały się dynamicznym rozwojem firmy w zakresie sprzedaży zarówno stacjonarnej, jak i internetowej, oraz stałym poszerzaniem asortymentu i nawiązywaniem współpracy z kolejnymi markami. Od samego początku funkcjonowania sklepu stacjonarnego prowadzona jest własna hodowla myszy i szczurów, co pozwala na kontrolę pochodzenia, a tym samym jakości oferowanych zwierząt. Stopniowo oferta sklepu powiększała się także o inne gryzonie, jak również króliki, jeże, węże, jaszczurki i ryby akwariowe. Wprowadzono do sprzedaży owady karmowe. Bogactwo gatunków, asortymentu, a przede wszystkim rozległa wiedza pracowników sklepu sprawiły, że zaczął on być uznawany za lidera w dziedzinie terrarystyki na rynku poznańskim.

W maju 2015 roku powstał drugi punkt sprzedaży - sklep ZOOartykuly.pl w nowootwartej Galerii Dębiec. Znana już poznańskim pasjonatom marka błyskawicznie zaskarbiła sobie lojalność klientów Galerii. Otwarcie nowego lokalu łączyło się z nawiązaniem współpracy z kolejnymi gigantami przemysłu zoologicznego, jak również z rozbudowaniem asortymentu prowadzonych już producentów. Coraz większe dostawy zaowocowały dynamicznym wzrostem obrotów oraz prężnym rozwojem witryny internetowej. Obecnie doskonalona jest idea otwarcia następnego, trzeciego już sklepu stacjonarnego w Poznaniu.